www.iranrotec.ir

دستگاه لیزر برگ سیکاس :

سیکاس در محفظه های بیرونی به خیر و خوبی رویش می نماید ولی در صورتیکه آنرا در روی پاسیو و یا در کنج های ساختمان و یا تحت عنوان یک گیاه آپارتمانی مراقبت میکنید آن را در معرض آفتاب قرار داده و هر از چند گاهی دستگاه لیزر دان آن را بگردانید تا نور به کلیه بخش های و برگها به صورت یکسان برسد و پرورش برگها متقارن و متناسب باشد .

برگ سیکاس :

در مدل سیکاس رولتا که در کشور‌ایران رشد داده میگردد و در استان های شمالی به طور انبوه ساخت می گردد برگها در ابتدا به رنگ سبز براق و پس از بالغ شدن به رنگ سبز تیره هستند و ارتفاع برگها در شرایط نرمال حدود 1 تا 2 متر است .

از برگهای سیکاس به صورت گسترده ای در دستگاه لیزر فروشی ها برای تزیین تاج دستگاه لیزر و مدل دستگاه لیزر استفاده می‌شود . ارتقا آبیاری ( خیر بیشتراز حد ) در طول زمان برگدهی و نوروروشنایی دلخواه در زمان رشد نخستین برگهای برنا در پرورش و قد کشیدن برگ های سیکاس فراوان اثر گذار است .

هر از چند گهگاه برگهای کهن سال و کهنه و قهوه ای یا زرد را از گیاه حزف فرمایید تا هم گیاه شکل قابل قبولی به خویش بگیرد و نیز تنه و برگهای جدید اذن رشد پیدا کنند .

آب پاشی سیکاس :

در صورتی از سیکاس در دستگاه لیزر دان محافظت می‌کنید اعتنا نمایید و ابتدا اذن دهید که خاک دستگاه لیزر دان کاملاً خشک شود و آن گاه آن را آب پاشی نمائید .

کود دهی :

روزگار مطلوب برای کوددهی به سیکاس , درطول بهار و یا در اواخر تابستان است . در شرایطی که از کود های طبیعی مثل کودهای حیوانی و کود های دیر جذب استفاده می‌کنید خوب تر است از عاری بودن دهانه و نوک پیاز سیکاس از انباشت کود مطمین گردید چون احتمالا نظم برگهای نو به هم خورده و یا این که چه بسا موجب ساز بین رفتن آن‌ها یا این که به اصطلاح سوختن برگ سیاس گردد . در فصل بهار با کود 6 - 2 - 0 هم می توانید گیاه را تغذیه فرمائید . در کود دهی افراط نکنید و دقت نمائید که نبود مواد پرخاصیت زیان کمتری نسبت به کود دهی بیش تر از حد برای سیکاس دارد .

خاک مطلوب :

خاک مناسب برای سیکاس خاکی است که مخلوطی از خاک برگ سبک , ماسه , مقداری خاک رس باشد که نیز دارنده زهکشی عالی و هم نسبتا سبک و غنی از عناصر موردنیاز گیاه است . در هنگام کاشت سیکاس بایستی در لحاظ داشت که گیاه را طوری بکاریم که محل قرار به چنگ آوردن گیاه از زمین طبیعی اطراف خویش یه خرده بالاتر قرار گیرد . پیاز ( تنه ) سیکاس می بایست طوری در خاک قرار گیرد که نسبتاً یک سوم از آن در خاک و دو سوم دیگر آن از خاک بیرون باشد .

بده بستان دستگاه لیزر دان , جابجایی و انتقال :

شایسته ترین دوره برای انتقال و جابجایی و ردوبدل دستگاه لیزر دان سیکاس در زمستان و اوایل فصل بهار است چون رشد و رشد آن در این دوره همانند بخش اعظم اشکال گیاهان به دست کم می‌رسد . با اعتنا به پرورش مضاعف کمی که‌این گیاه دارااست نیاز به جابجایی و تعویض دستگاه لیزر دان آن نیز طبیعتا کم خواهد بود و با دقت به حجم ریشه ها این جابجایی در فاصله هنگامی بلند تری لازم خواهد بود . همینطور باید توجه داشت که بعداز بده بستان جای سیکاس بازه زمانی روزگار بیشتری را برای تطابق و خو به چنگ آوردن به مکان نو حتمی خواهد داشت . در گزینش دستگاه لیزر دان و جای گیاه سیکاس می بایست به‌این نکته دقت فرمائید که از دستگاه لیزر دان عمیق به کارگیری نمایید تا پس از رشد ریشه گیاه دستگاه لیزر دان را مالامال نموده و بعداز آن رویش تنه و برگها به تناسب ارتقا مییابد .


در‌این‌حالت‌ بهتر است دستگاه لیزر دانی را تعیین فرمایید که دست کم یک و نیم برابر ریشه سیکاس عمق داشته باشد &# فقدان مواد مفید دستگاه لیزر ;برچسب‌ها: دستگاه ,
+ نوشته شده در  جمعه 21 مهر 1396ساعت 6:13  توسط Casey Hald  | 

 
ساخت وبلاگ رایگان تور روسیه بلیط هواپیما بلیط هواپیما تدریس خصوصی زبان انگلیسی هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند
بستن تبلیغات [X]